آروین کریمی

جنگ با چالش‌های پیش‌رو با سپر خلاقیت

آروین کریمی در آبان‌ماه ۱۳۷۲ در شهر سنقر به دنیا آمد. او پس از تحصیل در سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و آشنایی با حوزه‌های مختلف علمی، تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز کرد و بعد از فارغ‌التحصیلی در رشته مهندسی نرم‌افزار، به تحصیل در رشته پژوهش هنر دانشگاه تهران پرداخت.

مسیر موفقیت همیشه روبه‌جلو نیست؛ گاه با کسب تجربه در حوزه‌های مختلف علمی - پژوهشی و محک زدن خود در زمینه‌های گوناگون، می‌توان این مسیر را با اطمینان بیشتری پیمود. تجربه تحصیل در دو حوزه مختلف فنی و هنری آروین کریمی را در کسب موفقیت‌های بیشتر یاری کرد.

وی در این خصوص می‌گوید: «دوره راهنمایی را در مدرسه نمونه رازی شهرستان سنقر و دوره دبیرستان را در مدرسه تیزهوشان شهید بهشتی کرمانشاه گذراندم. پس از آن به ترتیب در رشته مهندسی نرم‌افزار و پژوهش هنر تحصیل کردم. زندگی برای من با یادگیری پیوسته و حرکت به سمت کمال معنا پیدا می‌کند.»

روحیه تجربه‌گرایی کریمی به همین جا ختم نمی‌شد. ثمره علاقه وی به ادبیات، انتشار یک مجموعه شعر به نام متن‌های منحنی در سال ۹۶ از سوی انتشارات آنیما بود و درگیری وی با روانشناسی تربیتی و آموزش به انتشار یک مقاله در این حوزه انجامید.

کریمی در توضیح تجربه‌های متفاوت خود می‌گوید: «در مسیر زندگی با تجربه‌های متفاوتی درگیر بوده‌ام و فکر می‌کنم هرچه انسان دست به تجربه‌های بیشتری بزند، با خلاقیت بیشتر می‌تواند از پس چالش‌های پیش‌رو بربیاید و راه‌حل‌های مبتکرانه‌تری ارائه کند.»

وی در سال ۹۲ به مدیریت فروش یک شرکت بیمه در مازندران مشغول و از این طریق وارد بازار کار شد. در طول دوره کاری خود با مطبوعات کرمانشاه نیز همکاری می‌کرد و بالاخره در مهرماه سال ۹۶ و از ابتدای فعالیت ماکسیم در ایران به این شرکت پیوست. کریمی در دی‌ماه سال ۹۶ چهارمین شعبه ماکسیم را تأسیس کرد.

وی با اشاره به دشواری‌های تأسیس شعبه در استان کرمانشاه گفت: «اگرچه تأسیس شعبه در استان‌های مختلف کار چالش‌برانگیزی است، پس از تأسیس دفتر کرمانشاه انگیزه خود را از دست ندادیم، عزم خود را جزم کردیم و به همراه تیم توسعه بازار سامانه درخواست خودرو ماکسیم، چند شعبه دیگر را در جای جای ایران تأسیس کردیم.» و در خصوص فرصت‌هایی که سامانه درخواست خودرو ماکسیم برای وی و همکارانش فراهم کرده است، اضافه کرد: «در ابتدای فعالیت من در ماکسیم، مأموریت راه اندازی دفتر کرمانشاه را بر عهده گرفتم. تجربه من در کرمانشاه و به همراه ماکسیم باعث شد تا بتوانم از مدیر یکی از شهرهای شرکت، به مدیر راه اندازی دفاتر در شهرهای جدید ارتقاء پیدا کنم. ماکسیم امکان کار در محیطی دوستانه را برای ما فراهم کرد و شرایطی را پیش‌روی ما گذاشت تا بتوانیم ضمن یادگیری مداوم، توانایی‌های خود را کشف کنیم و از این توانایی ها برای پیشرفت خود و شرکت استفاده کنیم.»

آروین کریمی، مدیر جوانی که در ماکسیم به گشایش دفتر در شهرستان‌ها دست زد، توانست چالش‌های شغلی پیش‌روی شرکتی با محوریت فناوری‌های نو را با موفقیت از سر بگذراند و ماکسیم را برندی معرفی کند که رانندگان و مسافران ویژه و همیشگی خود را دارد. وی افق‌های روشنی را پیش‌روی ماکسیم می‌بیند و امیدوار است مسیر کاری خود را به گونه‌ای طی کند که وقتی به گذشته نگاه می‌کند، آن را مملو از افتخار ببیند.

سایر مطالب

زینب میرلو

کسب تجربه‌های تازه برای من ارزشمند است.

ادامه