زینب میرلو

کسب تجربه‌های تازه برای من ارزشمند است.

زینب میرلو در بهمن سال ۱۳۶۸ در استان البرز و شهر کرج به دنیا آمد. او در سال ۸۷ در رشته مهندسی فیزیک، گرایش حالت جامد، وارد دانشگاه علوم و تحقیقات شد. چند سال بعد و در سال ۹۲، مسیر زندگی خود را تغییر داد و از روی علاقه‌ برای تحصیل در رشته زبان روسی، به دانشگاه علامه طباطبایی (بزرگ‌ترین دانشگاه علوم انسانی در ایران) راه پیدا کرد.

میرلو به علت علاقه زیاد به رشته تحصیلی‌اش، رتبه برتر را در میان هم‌دوره‌ای‌های خود کسب کرد و بعد از ۷ ترم فارغ‌التحصیل شد. او در دوره تحصیل به صورت آزاد به ترجمه شفاهی و نیز ترجمه فارسی به روسی متون می‌پرداخت و همچنین زبان انگلیسی تدریس می‌کرد.

وی در این باره می‌گوید: «تلاش برای کسب بهترین نمره‌ها در دوران تحصیل و نیز اشتغال پاره‌وقت در حوزه ترجمه و تدریس زبان باعث نمی‌شد که از علایقم چون خوشنویسی، سفر، یادگیری زبان‌های خارجی، ورزش و مطالعه بگذرم. در این حوزه‌ها نیز کارهایی انجام دادم. در دوره دانشگاه جزو تیم بسکتبال بودم و مقام‌هایی هم کسب کردیم.»

میرلو یک دوره مطالعاتی زبان را نیز در دانشگاه دولتی مسکو گذراند. پس از بازگشت به ایران و سپری شدن یک ماه از دانش‌آموختگی‌اش، تصمیم می‌گیرد بلافاصله وارد بازار کار شود که در جست‌وجوهایش با شرکت ماکسیم مواجه می‌شود. او به دلیل علاقه به فعالیت در حوزه استارتاپ‌ها، کار خود را در ماکسیم و در بخش ارتباط با مشتری آغاز کرد و پس از مدتی عهده‌دار مسئولیت بخش کنترل کیفیت ماکسیم شد.

او درباره همکاری با شرکت «ماکسیم» در ایران می‌گوید:

«‌آغاز به کار ماکسیم در ایران مانند هر فعالیت جدیدی با سختی‌های خاص خود همراه بوده است؛ اما تصمیم من این بود که سختی‌های آغاز کار را به بهای حرکت در مسیری تازه‌ به جان بخرم. ۲۷ مهر ۹۶ اولین روز کاری من در ماکسیم بود. ۲۱ آبان همان سال به عنوان سرپرست ارشد شرکت انتخاب شدم. در این زمان کارهایی همچون برچسب‌های تبلیغاتی خودرو‌ها، هماهنگی برنامه کاری در تعطیلات، آموزش مدیرهای جدید، تأمین وسایل موردنیاز دفاتر، ثبت و رسیدگی به اضافه‌کاری‌ها، کار روی اپلیکیشن و نظارت بر صحت ترجمه آن را برعهده داشتم.»

میرلو پس از این به برعهده گرفتن کارهای مختلف در حوزه‌های متفاوت اشاره می‌کند و می‌گوید: «از دی‌ماه ۹۶ و اضافه شدن بخش کنترل کیفیت به شرکت، رسیدگی به امور این بخش نیز جزو وظایف من شد. از جمله کارهایی که به وظایفم اضافه شد، رسیدگی به درخواست‌های معلق، نقشه، و بررسی و پیگیری تیکت‌ها و تخلفات بود. سرپرستی بخش پشتیبانی را نیز برعهده گرفتم و در نهایت از خردادماه ۹۷ به صورت رسمی مدیر بخش کنترل کیفیت شرکت شدم.» او که کار خود را در سمت مدیریت شروع کرد و سپس به سمت‌های کارشناس ارشد، سرپرستی بخش کیفیت و پشتیبانی و در نهایت مدیریت کنترل کیفیت رسید، درباره روند طی‌شده خود می‌گوید که تقریباً از صفر تا صد کارهای مختلف در بخش‌های گوناگون را انجام داده و این آموزش‌ها را به صورت تجربی فرا گرفته است.

میرلو با اشاره به اینکه نکته‌سنجی و ریزبینی‌اش کمک زیادی به انجام وظایفش در این بخش می‌کند، خاطرنشان کرد: «رفع نواقص به کار روزمره من تبدیل شده است. ماکسیم مانند سیستمی متشکل از چرخ‌دنده‌ها است که لازم است گاهی به داخل آن نگاهی انداخت و پیچ و مهره‌های آن را روغن‌کاری کرد. مسئولیت من به نوعی باز کردن این سیستم، نظارت بر درستی عملکرد آن و روغن‌کاری گاه‌به‌گاه آن است که ۲۴ساعته و در چهار گوشه ایران فعالیت می‌کند، سیستمی که دائم باید باز شود و از اول بسته شود که این تعمیر گاهی با درد همراه است و گاهی با نوازش؛ اما هرچه باشد صددرصد دلسوزانه و کارآمد خواهد بود.»

او با مثبت ارزیابی کردن افق فعالیتش در ماکسیم می‌گوید: «من در ماکسیم یاد گرفتم که بدون ترس و نگرانی، برای بهبود، یادگیری و رشد تجربه کسب کنم و این تجربه‌های تازه برایم بسیار ارزشمند است.»

سایر مطالب

آروین کریمی

جنگ با چالش‌های پیش‌رو با سپر خلاقیت

ادامه